NEDEN ÇOCUK GEZEGENİ
KADROMUZ
*KURUCUMUZ:NİLAY AKBAŞ TARAKÇI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ BÖLÜMÜ MEZUNUDUR. AYNI ÜNİVERSİTEDE DE MASTER DERS PROGRAMINI TAMAMLAMIŞTIR.
*ÖĞRETMENLERİMİZ:TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANINDA EĞİTİM ALMIŞTIR.
*BRANŞ ÖĞRETMENLERİMİZ:TÜM BRANŞ ÖĞRETMENLERİMİZ KENDİ ALANLARINDA EĞİTİM ALMIŞ VE UZUN YILLAR OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ALANINDA GÖREV YAPMAKTADIR.
**KURUCUMUZ,ÖĞRETMENLERİMİZ,YARDIMCI PERSONELLERİMİZ,ŞOFÖRLERİMİZ HİJYEN BELGESİ SAHİBİDİR.
**KURUCUMUZ,ÖĞRETMENLERİMİZ,YARDIMCI PERSONELLERİMİZ,ŞOFÖRLERİMİZ İLK YARDIM EĞİTİMİ ALMIŞTIR.
EĞİTİM PROGRAMIMIZ
KURUCUMUZ ÖNDERLİĞİNDE HER AY BİR SONRAKİ AYIN PROGRAM TOPLANTISI YAPILARAK, ÖĞRENCİLERİMİZİN YAŞ GRUPLARINA UYGUN AKTİVİTE VE PLANLAR HAZIRLANIR.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
TÜM MOBİLYALAR DÜŞME TEHLİKESİNE KARŞI DUVARA SABİTLENMİŞTİR.TÜM ELEKTRİK PRİZLERİ KORUYUCULAR İLE KORUNAKLI HALE GETİRİLMİŞTİR.TÜM BİNALARIMIZDA DUMAN VE GAZ DETEKTÖRLERİ BULUNMAKTADIR.YANGIN TERTİBATI BULUNMAKTADIR.MERDİVEN BAŞLARINDA KORKULUKLAR BULUNMAKTADIR.TÜM KAPILARIMIZDA PARMAK KORUYUCULAR BULUNMAKTADIR.
BESLENME
KURUMUMUZA DIŞARIDAN HERHANGİ BİR HAZIR GIDA ALINMAZ. TÜM BESLENME MALZEMELERİ BELİRLİ MARKALAR OLMAK KOŞULU İLE OKULUMUZDA KULLANILIR.HER ÖĞÜNDEN 48 SAAT SAKLAMAK ÜZERE NUMUNE ALINIR.
TEMİZLİK VE HİJYEN
OKUL BİNALARIMIZDA YÜZEYLER BAKTERİ VE VİRÜSLERE KARŞI BİOSHİLED SİSTEMİ İLE KORUMA ALTINA ALINMIŞTIR.OKULUMUZDA DOĞAL TEMİZLİK MALZEMELERİ KULLANILMAKTADIR.
SINIFLARIMIZ
HİGH-SCOPE MODELİNDEN YOLA ÇIKARAK,TÜM SINIFLARIMIZDA;ATATÜRK KÖŞESİ,EVCİLİK KÖŞESİ,FEN VE DOĞA KÖŞESİ,EĞİTİCİ OYUN KÖŞESİ,MÜZİK KÖŞESİ, TAMİR KÖŞESİ,KİTAP KÖŞESİ,SAĞLIK KÖŞESİ, YAŞ GRUPLARINA UYGUN OLARAK DÜZENLENMİŞTİR.OKULLARIMIZDA MASA BAŞI FAALİYETLERİ İÇİN AYRI SINIF YADA KÖŞELER OLUŞTURULMUŞTUR.OKULLARIMIZDA BRANŞ DERSİ SINIFLARIMIZDA AYRICA
DÜZENLENMİŞTİR.
ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN
ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HER GÜN GÜNLÜK FORM DÜZENLENİR VE EVLERE GÖNDERİLİR.AYLIK OLARAK TÜM GELİŞİM ALANLARINDA RAPORLAMALAR YAPILIR. BOY VE KİLOLARI AYLIK OLARAK TAKİP EDİLİR.İLAÇ TAKİBİ.DAVRANIŞ PROBLEMİ GÖZLEMLENDİĞİNDE AİLE-OKUL- ÖĞRENCİ ÜÇGENİNDE ÇÖZÜMLER BULUNUR.
VELİLERİMİZ İÇİN
OKULLARIMIZDA KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ VARDIR.24 SAAT KAYIT YAPMAKTADIR. VELİLERİMİZ 13:00-15:00 SAATLERİ ARASINDA ÖĞRETMENLERİMİZ İLE TELEFONDA YADA BİREBİR GÖRÜŞEBİLİRLER.
İDARİ OFİSLERİMİZ İLE GÜNÜN HER SAATİ GÖRÜŞEBİLİRLER.KURUCUMUZ NİLAY AKBAŞ TARAKÇI İLE 24 SAAT GÖRÜŞEBİLİRLER.